RTU_eu_flag_erasmus_vect_pos

Fostering Internationalisation in AgRicultural  Engineering in Iran and Russia [FARmER]


DETAILED DESCRIPTION OF THE PROJECT

معرفی آگرومکاترونیک

مهندسی آگرومکاترونیک مرکب از دروس نظری و برنامه تحقیقاتی در زمینه کاربرد سیستم های مکاترونیکی و توسعه آن ها در کشاورزی مدرن است. هدف از ایجاد این دوره تربیت فارغ التحصیلانی است که بتوانند با فعالیت در برنامه ریزی، مدیریت، طرح و پیاده کردن سیستم ها و طرح و ساخت افزاره ها و تجهیزات آگرومکاترونیکی به نحو موثری پاسخگوی نیاز ها و ارتقاء دهنده سطح علمی کشور باشند. این رشته تحصیلی مجموعه ای از یک سری فناوریهای چند منظوره و انعطاف پذیر که متشکل از مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر(نرم افزار،سخت افزار) و مهندسی کنترل می باشد. رشته تحصیلی آگرومکاترونیک جهت طراحی و بکارگیری تولید اتوماتیک هوشمند(خط تولید انعطاف پذیر) و همچنین طراحی و نگهداری محصولات و ماشین آلات هوشمند کشاورزی و غذایی ارایه شده است.

baner5

اهداف

هدف از ایجاد این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند در زمینه های مختلف کشاورزی دقیق، خطوط تولید مرتبط با صنایع غذایی و حتی سیستم های امنیتی-خدماتی، مطابق با نیاز امروزه از آموخته ها و توانایی های منحصر به فرد خود به نحو احسن استفاده و همکاری نمایند.

نقش و توانایی

دانش اموختگان این دوره می توانند علاوه بر کار آموزشی یا پژوهشی، در مراکز تحقیقاتی واحد های صنعتی،  تولیدی و خدماتی مرتبط با کشاورزی و غذایی که در سطح وسیع با مسائل روز مهندسی مکاترونیک درگیر هستند، فعالیت نمایند. پذیرش مسئولیت و مشارکت در طراحی و اجرای پروژه های و ارتقاء سیستم های موجود از دیگر توانایی های دانش آموخته ها محسوب می شود.

آگرو مکاترونیک

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

0

اعضای همکار

0

تعداد دانشجو

0

تعداد آزمایشگاه