برگزاری مدرسه تابستانی در زمینه “کشاورزی پایدار”

به گزارش دکتر کلانتری، مدیر فنی پروژه اراسموس+ در دانشگاه، اولین مدرسه تابستانی مجازی (Summer school) در زمینه کشاورزی پایدار با تکیه بر مفاهیم آگرومکاترونیک و مشارکت اساتیدی از دانشگاه های آلمان، ایتالیا، اسلواکی، روسیه و ایران به صورت مجازی و در سطح بین المللی از ۱۰ الی ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ (مصادف با ۱۵-۱ جولای ۲۰۱۹) برگزار شد. دکتر کلانتری گفت: با توجه به پذیرش دانشجو از کلیه گرایش های دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی رشته های مختلف کشاورزی و منابع طبیعی و رایگان بودن ثبت نام، برگزاری دوره با استقبال مناسبی از طرف دانشجویان مواجه گردید، به طوری که ۴۰۶ تن از دانشجویان ایرانی و خارجی در مواد درسی مرتبط با مدرسه تابستانی ثبت نام نمودند.

در مجموع ۷ ماده درسی تهیه شده توسط اعضای هیات علمی ایرانی (۲ ماده درسی از دانشگاه فنی نوشیروانی بابل و ۵ ماده درسی از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری) در این دوره تدریس شد.

عناوین دروس ارائه شده توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به شرح ذیل می باشد:

  • General architecture of control units for an intelligent tractor and Robot, by Dr. D. Kalantari
  • Setting up the photocell sensor using Arduino, by Dr. S.R. Mousavi
  • Application of Hyperspectral Imaging in agro products quality evaluation and Greenhouse Crop Monitoring, by Dr. S. Kiani
  • Innovative technologies in farming and post harvesting, by Dr. S. Sabzi
  • Precision Agriculture for Grain Production Systems, by Dr. S. Sabzi

شرکت در آزمون پایان دوره، در روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸ راس ساعت ۹ صبح به وقت آلمان (۱۱:۳۰ به وقت ایران) مسدود گردید و گواهی معتبر بین المللی از طرف نماینده اتحادیه اروپا در پروژه اراسموس (دانشگاه المینوی آلمان) به شرکت کننده گانی که در آزمون پایان دوره هر درس شرکت کرده و نمره بالای ۵۰% را کسب نموده باشند، اعطا خواهد شد.